şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
güngören diyetisyen

Çoğumuzun duyduğunda irkildiği, sevimsiz olarak algıladığımız diyet için Güngören Diyetisyen uygun tedavi yöntemleri ile çözüm üretiyor.

Konunun derinliğine inip gerekli araştırmaları yaptığı zaman ise zayıf olmanın sadece güzellik ve estetik kaygısı olmadığı, sağlığın her alanı ile ilgili olduğunu saptıyor. Tarih boyunca güzellik ön planda tutulmuştur. Özellikle kadınla özdeşlendirilen güzellik kavramı görece olarak farklılıklar taşıdığı söylensede kadın bu konuda meta olarak kabul edilmiştir. Bu da kadınlara ağır bir yük getirmiştir. Her zaman ve her durumda güzel olmak.

Fazla kiloların neden kaynaklandığı üzerine çeşitli araştırmalar yapılmış ve birçok nedeni olduğu ortaya çıkmıştır. İnsanoğlunun yaradılışı boyunca, birincil görevi hayatta kalmak ve soyunun devamı olmuştur. Bunu yaşamı boyunca uygulamaya çalışmış ve sürekli gelişip ilerlerken, kazanımlarının yanısıra kayıpları da olmuştur. Gelişen teknoloji her alanda işlerimizi kolaylaştırmak adına bizlere sunulurken, bizler bu kolaylıkları tembelliğe çevirmekte hiç geç kalmayız. Pazar piyasasının fazla kazanç ve rekabet adına sunduğu “siz yerinizden kalkmayın biz getiririz düşüncesi” bunların yanı sıra tarlada ya da fabrika da üretilen gıdaların yine fazla kazanç ve kar amaçlı yanlış üretimi nedeniyle birçok sağlık problemine ve yaşam kalitemizin düşmesine sebebiyet vermiştir.

Bu sorunlarla savaşmak, karşı durmak ve bilinçli uzman kişilerden faydalanmak istediğimizde karşımıza çıkacak en güvenilir mecra diyetisyenliktir. Çalışmış oldukları konularında uzman, deneyim ve birikimleri ile hizmet alabileceğimiz güvenilir adreslerden biri de Güngören Diyetisyen olduğunu söylemek gerekir.

diyetisyen iletişim

Şöyle bir düşündüğünüzde geçmişten günümüze nelerin değiştiğini ve bu değişimlerin nasıl farkında olmadan hayatımızdan çıkardığımızı tekrar yaşamımıza dahil etmeninde zor olduğunu farkederiz. Hepsinden önemlisi, geleceği oluşturan çocuklarımızın bütün bu olumsuzluklara maruz kalmasıdır. Sürecin daha kötüye doğru devam etmesi önceleri çıkıp sokaklarda mahalle parkların da çeşitli oyunlar oynayan ve günlük enerjilerini atıp temiz oksijen soluyan, evlerine döndüklerinde gün boyu hareketli olmanın getirmiş olduğu açlıkla annelerin hazırladığı yemekleri iştahla yiyen çocuklar. İşte bu çocukların yerini bilgisayar karşısında uzun saatler geçiren sokakta, yemek yerken ellerinden düşmeyen telefonlar ve bunlarla ilgilenirken yedikleri hazır gıda ürünlerinin çocukların gelecekte sağlıksız birey olma yolunda ilerlediklerinin en basit kanıtıdır.

Zamanımızın çoğu koşuşturma içinde geçen hepimizin, bir yerlere yetişmek için acele hızla hareket ettiğimiz bu günlerde evlerimize döndüğümüzde tembelliğin tadını çıkarıp sosyal hayatımızı bile askıya aldığımız mecbur kalmadığımız zamanlar dışında alışveriş ve yemek gibi, hareket etmediğimizi düşününce sonumuzun kilo ve sağlık sorunlarından kaçamayacağımız gün gibi ortaya çıkıyor. Pekâlâ, elimizde olmadığı için bütün yediklerimizi kendimiz üretemediğimize göre asgari oranda sağlıklı yiyecekleri tercih ettik ama hareketsizliğin hiçbir açıklaması olamaz tembellikten başka. Fazla kiloların altında yatan birçok hastalık olduğunu veya bu kiloların sağlığımıza zarar verdiğini biliyoruz.

 Yapmamız gereken çok zor değil, sağlığımıza kavuşmak daha kaliteli bir yaşam sürmek ve çocuklarımıza doğru örnek olabilmek adına bir adım atıp, doğru bir diyetisyen bulup birlikte aşmamız gereken bu sorunumuzu çözmek.

Doğru bir destek ve tedavi alabilmek için Güngören Diyetisyen yola çıkmanız çok doğru bir tercih olacaktır. Zayıf olmak güzel olmak demek değildir. Bu algıdan vazgeçen kadın erkek, çocuk herkesin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için hatta sağlıklarını korumak için kendilerine özel beslenme listesi oluşturup, kulaktan dolma şeylerle veya alternatif tıp diye tanımlanan hiçbir bilimsel yanı olmayan ürünlerden uzak durup, kandırılmadan sağlığımızla oynanmasına izin vermeden, uzman hekimlere başvuralım, sağlıklı kalalım…

İlgili Kelimeler: , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)