şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Son yıllarda artan talep üzerine Çekmeköy Diyetisyen yaşamımıza giren diyet listelerini oluşturmak hazırlamak ve sizlere en ideal çözüm yollarını sunmak için çalışmaktadır. Kişiye uygunluğunu düşünülmeden hatta çoğu zaman bu listelerde yazanları uygulamaya çalışırız. Diyetisyenler deneyimi ile yanlıştan döndürüp doğruya yöneltmek anlamında güvenilir doğru bir eldir. Diyet denince yüzümüzün buruşması birçok sevdiğimiz yiyecekten uzak kalmamız adeta zorunlu ve sıkı bir kamp hayatına mahkûm olmuş, düşüncesi gelişir. Karınlar tıka basa dolu keyfimiz yerinde iken bir sonraki gün diyete başlama kararları alınır ama o korkutucu evreye başlamadan bizi caydıran bir bahanemiz mutlaka olur. Büyük olasılıkla planlarımız dâhilinde olmayan misafirler gelir, çocuğumuz hastalanır, tatil zamanıdır, kayınvalideler yatıya gelmiştir, öğünlerimizi takip etmek için ortamımız uygun değildir vesaire…

diyetisyen iletişim
Çoğumuz için basit gibi görünse de hiç de küçümsenecek yabana atılacak bir durum değildir diyete başlamak. Her şeyden önce böyle bir şeye neden ihtiyaç duyuyoruz? Gerçekte buna ihtiyacımız var mı? İhtiyacımız varsa bunun nedenleri nelerdir? Gibi soruları sormadan yola çıkmak isteriz. Halbu ki hiçbir yolculuğa ön hazırlıksız çıkılmaz. Bu yolculuk ister keyifli ister sıkıntılı, üzücü olsun illaki hepsinin bir ön hazırlığı vardır. Birçok zor anımızda dara düştüğümüzde mutlaka çalacak bir kapımız vardır. Sorunumuzun ne olduğunu bilir ona göre çözüm aramaya başlarız. Diyet konusuna gelince hep kendi içimizde yalan yanlış çoğunun bilimsel veya faydalı bir yanının olup olmadığını bilmeden yaşamımızın orta yerine koymaya kalkarız. Neden?  Çünkü fazla kilolarımız vardır ve bu kilolardan kurtulmak için. Kurtulamasak da canımız sağ olsun. Sağlıklı yaşam reçetesi almak için hemen yanı başınızda sizlere hizmet veren  Çekmeköy Diyetisyen  sizleri anlatmaya devam ediyor. ‘Bir dirhem et bin ayıbı örter’ der yolumuza devam ederiz. İşte yaptığımız büyük yanlış da bu, kilolu olmanın sadece estetik bir sorun olduğunu düşünmek. Televizyon, sosyal medya gibi yayın ağlarından veya kar amacı güden kişi ve ticari firmaların dayatması. Şunu bilmeliyiz ki kilolu olmak sadece estetik açıdan kaygı verici bir durum değildir. Asıl kaygılanmamız gereken fazla kiloların altında saklanan rahatsızlıklarımızdır. Neden küçük yaşta bir çocuğu tombiğim diye severken ilerleyen yaşlarda bu durum değişiyor veya küçük çocuğumuza neden kilolu gözüyle bakmıyoruz? Çünkü hayatta bazı şeylerin olması gereken durumlar uyulması gereken kuralları vardır.

Bunların dışına çıktığımızda mutlaka zarar görürüz. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek içinde yerine getirmemiz gereken kurallar vardır. Biz bu kurallara uymadığımız sürece yaşam kalitemiz düşer sağlığımızı kaybederiz. Yaşam tarzımıza spor dâhil etmemek, hareket alanımızı daraltmak, en kısa mesafelere bile araçla giderek yağ yakmayı azaltıyoruz. Hazır gıda ve ayaküstü ne olduğunu nasıl üretildiğini içinde hangi maddelerin konulduğundan emin olmadığımız ürünleri tüketerek, ambalajlanmış ürünlerden aldığımız kalorileri yakmadan tembelliği yaşam tarzı haline getirdiğimiz sürece fazla kilolardan şikâyetçi olmak bir yana dursun sağlığımızdan nelerin gittiğini düşünmek gerekiyor. Bütün bunların getirisi sadece fazla kilo olmaktan çıkıyor kalp damar hastalığı, diyabet, tansiyon gibi birçok rahatsızlığa neden oluyor.

Sağlığımız bizim için çok önemli onu kaybedince en çok biz üzüleceğiz. Bu yüzden kendimizi uzman ellere teslim edip ne olduğunu bilmediğimiz, gıda takviyeleri, zayıflama hapları adını hiç duymadığımız bitki çaylarını kullanmayıp, en yakınımızda ki diyetisyene başvurmalıyız. Zayıf olmak sadece estetik anlamda değil sağlıklı olmak adına gereklidir. Bilgi alıp başvurabileceğimiz güven duyarak gidip bilgi ve birikimlerinden faydalanacağımız yer olan Çekmeköy Diyetisyen her zaman yanı başımızda. Beslenme sorununuzu çözmekte size yardımcı olacak, çalacak kapınız, arayıp başvurabileceğimiz adres, hemen elinizin altında. Mutluluk reçeteleri hazırlamak için sizleri bekliyor.

İlgili Kelimeler: , , , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)