şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Sanırım çoğumuz fazla kilolarımız ve yağlarımızdan şikayetçiyiz. Kilo vermek için binbir yol denemişizdir, bir çok diyetisyen ve sağlık uzmanına başvurmuşuzdur. Çoğu insan bu konuda farklı farklı yöntemler denemiştir. Şişli diyetisyen bu konuda uzman olup en sağlıklı ve en kısa yoldan kilo vermenin yolunu sizlere sunuyor .

Obezite Hastalığı
Çağımızda fast food ve hazır yemeklerin de artmasıyla obezite hastalığı özellikle çocuklarda olmak üzere bir çok yerde yaygınlaşmışdır. Bu gibi hastalıkları çözmek için bir diyetisyen desteği kilo verme aşamasında çok önemlidir. Şişli diyetisyen obezite gibi bir çok hastalıkla mücadelede size destek olur.
Diyetisyenlerin Önemi
Diyetisyenler ve sağlık uzmanları, kilo verme ve fazla yağlardan kurtulma aşamasında önemli bir rol oynar. Hastasının şikayetlerini dinleyerek onlara en sağlıklı ve en kısa yoldan kilo vermesine destek olur. Ayrıca sizin karakteriniz fiziksel durumunuz hobileriniz ve sizin kişisel durumunuza göre diyetler belirler. Böylece siz kendinize en uygun ve en rahat biçimde diyetinizi sağlıklı bir biçimde yapıp en rahat yoldan kilo verebilirsiniz. Uzman Diyetisyen Işın Sayın işlerini bu konuda en iyi şekilde yapmaya özen göstermektedir.
diyetisyen iletişim
Diyete Nasıl Başlanmalı ?
Diyete başlamak için öncellikle kararlılık çok önemlidir. Diyete başlarken kendinize bir hedef koymalısınız. Diyete başlamadan önce kendinize öncelikle ne için diyet yapıyorum diye bir sormalısınız. Eğer hedefiniz belli ise diyetinizi bırakmazsınız. Diyete başlarken hedefinizi yüksek tutmalısınız ve yapcağınız diyete uyum sağlamalısınız. Diyete uyum sağlarsanız daha rahat bir biçimde devam ettirirsiniz ve daha kolay diyet yaparsınız.
Kilo Vermenin Faydaları
Kilo vermek, hem sağlık, hem özgüven, hemde yaşam kalitesi bakımından çok önemlidir ve sağlıklı ve hızlı bir kilo vermenin yolu iyi bir diyet ve diyetisyenden geçer. Şişli diyetisyen kendi alanında uzmanlaşmış diyetisyendir.  Kilo veren kişinin kendine olan öz güveni artar ve kendini daha iyi hisseder kendini daha güzel hisseder.

Şişli diyetisyen güncel olması ve bilime pozitif yönde ışık tutması mesleki ahlak ve etik ilkelerinden hiç fire vermeden birlik ve beraberliğin gücü ve sembollüğüne inanarak uzun yılların emeğiyle bu sektörde Şişli’ de kaliteli hizmet vermektedir.
Başarı ve samimiyetin bir arada olduğu kalıcı bir diyet, mutlu ve sağlıklı programının mümkün mertebe kalıcı olduğunu gözler önüne sererek kanıtlama girişimindeki tüm gerçeklikleri sunmayı amaçlamaktayız.
Bizlere gelen danışanlarımız için özel olarak hazırladığımız kilo alma ve zayıflama programları; hamilelik ve emziklilik döneminde beslenme, menopoz öncesi ve sonrası beslenme, çocukluk ve ergenlik döneminde beslenme, diyabet, kalp ile damar hastalıkları ve beslenme,
çölyak (bu hastalık uzun yıllar hiç ortaya çıkmayabilir yani pasif bir etki yapabilir, hastada bu hastalığa yakalandığını anlamayabilir, bu hastalık bazı şekillerde ortaya çıkabileceği gibi çok hafif zamanlarda da meydana gelebilir, bu hastalığın çocuklardaki belirtileri şu şekildedir; kusma, boy uzamasında yavaşlama, ishal, iştahsızlık, huzursuzluk, karında şişlik, enfeksiyonlarda artış ve gelişme geriliği, karın ağrısı gibi tipik olaylar meydana gelmesinin yanında ise çok ileriki yaşlarda bu hastalığın belirtileri daha geniş yelpazelere yayılır.
Yetişkinlerdeki belirtileri ise şu şekildedir; büyüme geriliği, bezginlik, ishal, sinirlilik, kansızlık, yaşa göre kilo azlığı, ciltte kaşıntı ve döküntüler, eklem ve kemik ağrıları, karın bölgesinde gerçekleşen öne doğru şişkinlik, kas zayıflığı, dışkıda anormal durumların belirmesi ve daha sık tuvalet ihtiyacı olması, nedeni bilinmeyen karaciğer hastalıkları,
ağız içerisinde oluşan aftlar, iştahsızlık ve gaz şikayetleri gibidir ve her yaşta teşhis edilebileceği gibi de teşhisi zor olan hastalıklardan biridir.) gibi özel sağlık durumlarında beslenme, anoreksia ve bulimia nevroza gibi yeme bozukluğunda meydana gelen beslenme davranış tedavisi üzerine yapılan kişiye özgü programlarda uygulamaktayızdır.

Kurumsal sağlık hizmetlerimizin yanında daha birçok faaliyetin içerisinde olan Şisli diyetisyen davranış tedavileri çözümü, kurumumuzda hizmet içeresinde bulunanlara verilen konferans ve eğitimlerin yanında, toplumun sağlıklı ve dengeli  beslenmeleri konusunda bilinçlenmesi amacıyla oluşturulan sosyal sorumluluk bilinci planlamaları ve projeleri de yer almaktadır.
Dünya iletişim ağına katılan internet sitemiz sayesinde bir çok kullanıcının gönlünde taht kurmuş durumdayız. Bu site sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilmek , bilimsel ve etik konularında daha fazla bilgiye sahip olması, hayatınızda önemli ve olumlu yönde fark yapmak için ve merak edilen konularda doğru, dürüst çalışmalar ile için hazırlanmış olan bu sitenin amacına ulaşması dileğiyle çalışmalar her geçen gün hızlanmakta ve sürmektedir.
Şişli diyetisyen merkezimizde beslenme ve danışmanlık gibi konulara ulaşabileceğiniz gibi bireylere özel beslenme sistemin ayarlanmasının yanında, bireyin sağlık durumu gözden geçirilerek, yaşam tarzı, sosyal hayatı ve beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi alınarak beslenme üzerine bir program hazırlanmaktadır.
Merkezimize başvuruda bulunan konuklarımıza özel bir hizmet sunarak uzman diyetisyenimiz tarafından bilgilendirilerek kontrollü bir program devreye sokulmaktadır. Kilo verme sırasında gerçekleşen olayda amaç hızlı bir şekilde değil bilimsel verileri de dikkate alarak istenilen daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak amaçlanmaktadır.
Burada yapılması hedeflenen amaç beslenme programı eşliğinde dengeli ve yeterli derece beslenerek bireyinde sevdiği şeyleri programa ekleyerek uzun vadedeki beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi hedef edinilmiştir

İlgili Kelimeler: , , , , , , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (13 Oy Verildi, Ortalama: 4,85 / 5)