şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

İnsanların kilo vermek konusunda çok tercih ettiği Fulya Diyetisyen doktorları, sağlıklı şekilde kilo verilmesini sağlamaktadır. Kilo vermek konusunda ve bunu n yanında bazı sağlık sorunları nedeni ile özel diyetlerin oluşturulması durumlarında diyetisyenlerden yardım alınmaktadır. Yanlış şekilde diyet yapılması ve kişiye özel olmayan genel diyet programları insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Birçok insan internet veya başka bir şekilde duyduğu diyetleri denemekte ve kilo vermeye çalışmaktadır. Bu diyetlerin kendi metabolizması ve beslenme alışkanlığına uygun olup olmadığını araştırmadan ve bilmeden bu diyetleri yapmaktadır. Bu şekilde yapılan diyetler neticesinde vücut yorgun ve bitkin düşmektedir. Hızlı kilo vermek adına yapılan diyetlerde oldukça tehlikelidir.

Birçok insan yaz aylarına girerken veya özel bir güne hazırlanırken hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmaktadır. Bunu sağlarken de bazı diyet programları bularak uygulamaktadır. Ancak bu diyet programları genel olarak işe yaramamakta, yarasa bile sağlığı ciddi şekilde tehdit edebilmektedir. Bazı besinlerin bir anda kesilmesi ve tüketilmemesi oldukça risklidir. Bu sebeple Diyetisyen uzmanlarından yardım alınması ve diyetisyenler tarafından hazırlanan kişiye özel programların uygulanması ile ısa veya normal sürede kilo verilebilmektedir. Bunun yapılması için de diyetisyenlerin ciddi bir çalışma yapması gerekmektedir. Kişiye özel olarak hazırlanacak diyet listeleri için kişinin metabolizması ve beslenme düzeni ile alışkanlıkları bilinmelidir.

Diyetisyenler kilo vermek isteyen veya sağlıklı bir şekilde yaşamak için beslenmesini düzene somak isteyenlere yardım etmektedir. Uygulanacak programlar tamamen kişilere özel olarak hazırlanmaktadır. Bunun sağlanması için ilk andan itibaren bazı testler uygulanmalıdır. Yapılan bazı tahliller ile metabolizma ve sağlık durumu öğrenilmektedir. Bundan sonra da kişinin beslenme alışkanlıkları öğrenilmektedir. Bu sayede diyet programında olması gerekenler ve olmaması gerekenler belirlenmektedir. Bu şekilde Fulya Diyetisyen tarafından yapılacak diyetler etkili olmakta ve kişilere kalıcı bir şekilde kilo verdirmektedir. Kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermek istemeleri durumlarında da diyetisyenler sağlığı etkilemeden hızlı bir şekilde kilo verebilecekleri diyetler de hazırlayabilmektedir. Bunun yanında belirli besinlerin alınmaması gereken sağlık sorunlarında da diyetler hazırlanabilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)