şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Şüphesiz Seyrantepe Diyetisyen denildiği zaman akla gelen ilk şey uygun bir diyet ile zayıflama düşüncesidir. Günümüzde pek çok insanın kiloları ile başı derttedir. Hatta öyle ki bazı vakalar obeziteye kadar varabilmektedir. Zayıflamak isteyen bireyler kendi başlarına yanlış kararlar verebilmekte, doğru olmayan yöntemlerle zayıflamaya çalışmaktadırlar. Yanlış olan bu yöntemlerden en yaygın olanı ise aç kalarak kilo vermeye çalışmaktır. Aç kalarak kilo verilmeyeceği gibi tam aksi bir durum ile karşılaşılıp kilo alma ihtimali oldukça yüksektir.

diyetisyen iletişim

Kilo vermek isteyen bireyler, kendi başlarına çeşitli çalışmalar yapabileceği gibi bir uzman desteği alarak da bu süreci hızlandırabilirler. Öncelikle kilo artışından korunmak için aşırı yağlı ve aşırı karbonhidratlı besinlerden uzak durulması gerekir. Çünkü bu besinler insanları sadece fazla kiloya değil aynı zamanda bağımlılığa, alışkanlığa ve hastalığa sürükler. Bununla birlikte asla tüketilmemesi gereken gıdalar arasında beyaz ekmek, börek, tatlı, reçel, pekmez, meyve ve meşrubatı da ekleyebilirsiniz. Bu besinler kan şekerinizi olumsuz etkiler, bu sebeple daha çabuk yorulur ve daha çok acıkırsınız. Zayıflamak için en çok tüketmeniz gereken şeylerin başında ise su gelmektedir. Su kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olacağı gibi karaciğer ve böbrek sağlığı için de vazgeçilmezdir. Soda, maden suyu, et suyu ve tavuk suyu bulyon tablet içeren besinler, şiddetli susamaya yol açabilir. Bu sebeple ölçülü olarak bu gıdaları tüketebilirsiniz. Kilo aldırabilen yüksek enerjili besinleri sonraya bırakarak tadımlık yerken, kahvaltıdan akşama kadar olan süreçte devamlı olarak suya öncelik tanıyın. Böylelikle daha kontrollü enerji almış olacak, kilo alma riskini azaltacaksınız. Ayrıca tempolu bir şekilde 30-40 dakikalık yürüyüşler yapmakta hem sağlık, hem de kilo kontrolü yapmak açısından mühimdir. Sindirim sisteminize yüklenmemeye dikkat edin. Geniş ürün yelpazesi sunan yerlerde yemekleri tadımlık tüketmek çok iyi olacaktır.  Seyrantepe Diyetisyen önerileri ile sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz.

Diyet yapmak, kilo vermek ve kiloyu kontrol altında tutmak doğru yöntemler ile yapılmalıdır. Aksi halde faydadan çok zarar görebilirsiniz. Bu sebeple Seyrantepe Diyetisyen tarafından yazımızda verilen öğütlere göre hareket etmelisiniz. Gerektiği takdirde bir beslenme uzmanıyla da görüşmelisiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 Oy Verildi, Ortalama: 4,00 / 5)