şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Beslenmek, her canlının en temel ihtiyacı ise, Diyetisyen de en doğru beslenmenin ihtiyacı.  Çünkü beslenmek, hayatta kalmanın ilk koşuludur da. Fakat tek başına alelade beslenmek, yeterli değildir. Aynı zamanda dengeli bir beslenme de gereklidir ki yaşamımız da vücudumuz da sağlıklı bir yolda ilerleyebilsin. Gelişen çağ ile birlikte, insanlar zaman sorunu yaşamaya başladı. Zaman sorunu oluştukça da yemek yemek,” hızlı tarafından bir şeyler atıştırmak” anlamına gelmeye başladı. Oysa beslenmek, hayatımızın yapı taşını oluşturduğundan, aceleye gelmeyecek kadar önemlidir.

Çağımızın tehlike sinyali veren hastalıklarından biri de bilindiği gibi obezite. Hızlı tüketim zamanları, kolay hazırlanabilir yemekler ile piyasayı da ele geçirdi. En hızlı yemek yapma yolu kızartma ve türevlerinden geçtiği için de kontrolsüz ve dolayasıyla dengesiz beslenme, toplumun temel sorunlarından biri haline geldi. Ki önüne geçilmez ise durum daha da içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayacaktır. Fazla kilolar kişinin yaşam kalitesini düşürmekle kalmaz, sağlığını ciddi oranda bozar, sosyal ilişkilerini sekteye uğratır ve kişinin kendine yabancılaşmasına neden olur. Böyle durumlarda kişi içine kapanıp kendisini hayattan soyutlayacağına,  Gültepe Diyetisyen sayesinde profesyonel bir destek alarak, hayatının kontrolünü yeniden kendi eline alabilir.

İrade, insanın atacağı her adımda sağlamlığı kadar önemlidir. Ancak irade, motivasyona ve derinlemesine ilgiye de ihtiyaç duyar. Kurumumuz, bünyesindeki uzman kadrosu sayesinde, beslenme problemi yaşayan kişilerin birebir iletişim yöntemi ve tamamen bilimsel verilere göre oluşturduğu beslenme programları öncülüğünde, sağlığına yeniden kavuşmasına yardımcı olur. Kurumumuza başvuran herkesin, kendisine uygun program belirlenmeden önce tüm vücut ölçümleri, yaşı ve gerekli tahlil sonuçları toplanır. Bu sonuçlar doğrultusunda kişinin sistemine ve metabolizmasına en uygun beslenme programı belirlenir ve sağlıklı yaşamın kapısı aralanmış olur. Bu noktadan sonra hem diyetisyeninizin yoğun desteği hem de iradenizin ivmesi ile birlikte sağlam adımlar atmaya başlayacaksınız. Programınızı sporla da desteklediğiniz takdirde, dengeli beslenen, hayattan keyif alan, sosyal enerjisi yüksek ve başarılı birer birey olabileceksiniz. Sağlığınızı ve mutluluğunuzu ertelemeyin, Gültepe Diyetisyen ile birlikte hafif bir adımda ağır bir yük atın.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)