şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Çoğu kişi yemekten sonra yediklerini hazmetmek için soda yada maden suyundan medet umar. Hatta bunu çok fazla yapanlar vardır.

Kilo vermek istiyorsanız soda ve maden suyundan uzak durmaya çalışın. Dünya sağlık örgütünün belirlediği günlük tuz tüketimi 5 gramdır. Buda 1 tatlı kaşığı tuza denk gelir. 3 şişe kadar maden suyu veya soda tükettiğinizde günlük tuz kullanım limitinizi doldurmuş oluyorsunuz. Özellikle yaz aylarında limitsiz tüketilen soda ve maden sularına dikkat etmeliyiz çünkü yüksek tansiyon, yüksektansiyona bağlı felç ve beyin kanaması gibi birçok risk olabilir.

Hızlı yemek yediğimizde hava yutarız, soda ve maden suyundaki gazlar ise mide içerisindeki gazı dahada arttırdığı için o mide gazını çıkartmak kolaylaşıyor.
Soda yada maden suyu tükettiğinizde kronik ödem meydana gelir. Kronik ödem halinde karaciğer yağ yakımını yavaşlatıp detoksa odaklanıyor. Yağ yakımının yavaşlaması demek ise çok daha kolay kilo almak demektir.

Diyetisyen Işın Sayın olarak, soda ve maden suyunu vücutta tuz oranı ve tansiyonu düşük olanları tüketmesini öneriyorum (tabi fazlasına kaçmamak kaydı ile)

İlgili Kelimeler: , , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)