şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
Maslak Diyetisyen

Sarıyer diyetisyen İstanbul Avrupa yakasında; kişi yada kurumlara  sağlıklı beslenme ve herkesin ideal kilosuna erişebilmesi için beslenme danışmanlığı yapmaktadır.
Diyetisyenler günümüzde sadece kilo vermek için gidilen bir yer olarak adlandırılmaktadır. Diyetisyene gitmek için belirli bir kiloyu aşmış olmayı yada bir hastalık nedeniyle gitmek gerektiği toplumda genel algı olarak görülmektedir. Aslında sadece kilo vermek için değil kilo almak için de diyetisyene gidilmelidir. Sağlıklı kilo almak da sağlıklı kilo vermek kadar önemlidir. Diyetisyene kilo almak içinde mi gidilir? diyen ön yargıların, tabuların yıkılması gerektiğini, sağlıklı yaşam için sağlıklı kiloyuda Maslak diyetisyen eşliğinde almak gerektiği bilinmelidir.

Gündelik yaşantımızda evde, işyerinde, dışarıda, okulda her yerde sağlımızı tehdit eden bir çok ürün fast food yiyecekler çok cazip bir şekilde önümüze gelmektedir.

diyetisyen iletişim
Örneğin evde ; Reklamlarda sunulan iştah kabartıcı fast foodlar bir telefon kadar uzağınızda sloganıyla en şatafatlı haliyle bizlere sunulmaktadır. Bu sunuş tarzıyla evde bir şey yapmadan bir telefon ile ne kadar sağlıksız yiyeceklere ulaştığımızın farkında bile olamıyoruz. Çağımızın en büyük sorunuda bu aslında. Bir efor sarfetmeden kolayca yiyecek bulmamız. Ev hanımları bütün gün ev işleriyle uğraşırlar ve bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve eşi vardır. Bütün gün koşturmaca ile geçtikten sonra akşama enerjisi tükenmiş halde kendini bir koltuğun üstüne zor bırakmış bitkin bir kadın için akşam yemeği için aklına gelen dışarıdan yemek söylemektir.
Kısa zamanda, bir enerji sarfetmeden önümüze gelen bir yemek. Saatin ilerlemiş olması ve alacağımız kalorinin ve o besinleri vücudumuzun yakıp yakamayacağı o an için hiç önemli değildir. En sağlıksız beslenme tarzlarından biri olan bu beslenme ile sağlık sorunlarımız artmaktadır.
Peki neden bu şekilde besleniyoruz?
*Kısa zamanda bir enerji kaybı olmadan yemeğimizi yememiz mi ?
*Yada fast foodu artık bir yaşam tarzı haline getirmemiz mi ?
Bu tür besinlerde kullanılan maddeler sürekli yeme hissi arttırmaktadır.
Bilinçsiz kilo kayıpları bunun sonucunda daha da çok artmaktadır. Hem kendi sağlımızı hem çocuklarımızın sağlığını bozmaktayız. Bilinçli gıdalar tüketerek hem kendimiz için hemde geleceğimizin çocukları için en sağlam , en güvenilir temeli Sarıyer diyetisyen ile baştan atmalıyız.

İlgili Kelimeler: , , , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (7 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)