şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
istanbul uzman diyetisyen

Hayatın koşturmacası içinde beslenme alışkanlıkları da farklılık göstererek şekil değiştirince, insanların sağlığını koruma görevini üstlenen İstanbul Diyetisyen, sosyal bir sorumluluk gereği sizlere farkındalık yapmak için hizmet vermektedir. Hemen aklınıza diyet ya da diyetisyen kelimelerini duyunca yemeden içmeden kesilecek, her şeyden men edileceksiniz, aç kalacaksınız… gibi yanlış bilgiler geldiğini tahmin ediyoruz. Ama gerçeği bilmediğiniz için aslında sağlığınızın ne kadar tehlikeye atıldığının farkına varılmasını sağlayarak, yanlış alışkanlıklardan vazgeçirmeye çalıştığımızı bilmenizi istiyoruz.
Diyetisyenler insanları asla aç bırakmaz, sağlığı ile asla oynamaz, tam tersine insanın besin gereksinimlerine ve yaşam alışkanlıklarına uygun bir şekilde sağlıklı, kaliteli, besleyici beslenme programları hazırlayıp, sizlere yardımcı olmakla görevli olan uzman kişilerdir.
Diyetisyen olan bir kişi, beslenme alışkanlığında sorunlar yaşayan insanlara teşhisler koyarak beslenme düzenini oluşturur. Gerektiği zaman problem sahibi insanlarla konuşarak nasıl beslenmesi ve neler yemesi gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunur. Eğer hasta olarak kabul edilen kişi özel yemeklerle beslenmesi gerekiyorsa bünyesine uygun özel yemek listeleri oluşturulur ve kişiye yardımcı olunur.
Her yaştan insanın sağlıklı beslenebilmesi hayatını düzene sokabilmesi adına gerekli planlamalar yapılarak diyet listesi oluşturulur, buna bağlı olarak hangi öğünde, ne kadar miktar, sıcaklık, soğukluk derece özellikleri de diyet yapacak kişiye anlatılır ve gerekli düzenlemeler yapılır. Verilen programı kişi günlük yaşantısında kullanmaya başlar.Diyetisyen olaya sadece ticari açıdan bakmaz, insan sağlığını da gözeterek karşısındaki kişinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ona yardımcı olmaya çalışır.
diyetisyen iletişimÖzellikle büyükşehirlerde yaşayan ve hipermarketlerin, süpermarketlerin hayatımıza girdiği son dönemde beslenme alışkanlığı da gitgide bozulmaktadır, farkına varmadan insanlar sağlığını tehlikeye atmaktadırlar. Çünkü hazır gıdalar, dondurulmuş ürünler, sağlıksız yiyecekler raflarda sinsi tehlikeler olarak tüketicileri beklemektedir. Bu tehlikenin farkına varamayan tüketiciler hesapsızca, düşüncesizce her gördüğü ürünü alarak denemek isteyip kendine acımadan sağlığını tehdit eden durumlara düşebilmektedir.
Bilhassa kış mevsiminde kapalı alanlara gitmek zorunda olan insanlar sürekli alışveriş merkezlerine akın edip oralarda bütün mağaza, dükkan işyeri, eğlence salonları…  Aklınıza gelebilecek her türlü mekanı dolaşıp iyice yorulduktan sonra AVM lerin en üst katlarında bulunan Restoran bölümlerinde aceleye getirilmiş, sağlıksız yiyeceklerden sipariş vererek öğün geçiştirmektedir. Buradaki büyük tehlikenin farkına varılması için İstanbul Diyetisyen sizleri konu üzerinde dikkatinizi yoğunlaştırmak amacıyla bilgilendiriyor, yapılan yanlışların, hataların bertaraf edilmesi, tekrar edilmemesi amacıyla yardımcı sağlık danışmanlığı hizmeti veriyor. Kimsenin farkına varamadığı bu tehlikenin herkese anlatılması gerekmektedir. Oralarda neler yendiğini, yenilen besinlerin neler içerdiğini, nasıl hazırlandığını sizlere anlatarak yanlış beslenme alışkanlığı sonucunda oluşan ya da oluşacak olan sağlık problemlerinin önüne geçmek için sizlere yardımcı olmaya çalışıyor.

İnsanların haftaiçi çok çalışıp yorulup, temel bir ihtiyaç olan dinlenme, eğlenme amaçlı hafta sonunu ailece dışarıda geçirmek için farklı mekanları ziyaret edip, acıkınca da beslenme ihtiyacını giderirken yapılan hatalardan sizlere bahsedilecek. Böylece evde, ne zaman ne yemesi gerektiğini nelerin insan sağlığı için büyük tehlikeler arz ettiğini İstanbul diyetisyen sizlere anlatmaya çalışacak. Eğer uyarılarımıza dikkat etmezseniz başta depresyon olmak üzere kalıcı fizyolojik ve psikolojik sorunları yaşayacağınızı üzülerek hatırlatmak isteriz.

İlgili Kelimeler: , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (15 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)