şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Birçok insanın önemli sorunu olan kilo vermek konusunda Harbiye Diyetisyen uzmanları ile sorunsuz bir şekilde kilo verilmesi mümkün olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak kilo vermek ve bundan sonrada bu şekilde sağlıklı olarak yaşamak için ciddi şekilde bir diyet programı hazırlanmalı ve bunun sürdürülmesi gerekmektedir. Kilo vermek konusunda sorunlar yaşayan birçok kişi, kilo veremeyeceğine inanmış ve bu konuda mücadele etmeyi bırakmıştır. Ancak kilo vermek için uyguladıkları tüm diyetler tavsiyeler üzerine bulunmuş ve kendi yapısına uygun olmayan diyetlerdir. Doğru ve kendisine uygun bir diyetin uygulanması ile herkes rahatlıkla kilo verebilmektedir. Bunun için diyetisyenlerden yardım alınması gerekmektedir.

Günümüzde birçok insan internette araştırmalar yaparak diyet listeleri edinmekte ve bunları uygulamaktadır. Ancak bunları yaparken diyet programının kendi yapısına ve beslenme alışkanlığına uygun olup olmadığını incelememekte ve bu konuda uzmanlara danışmamaktadır. Bu şekilde yapılacak diyetlerde kişilerde olumlu bir etki yaratmayacaktır. Tam tersine sağlık sorunlarına neden olabilecektir. Ancak Diyetisyen ile yapılan diyet programlarında bu durumun tam tersi geçerli olmaktadır. İnsanların kendi yapılarına uygun olmayan ve bir anda bazı besin maddelerinin kesilmesi şeklinde yapılan diyetler yaşam kalitesini düşürmekte ve sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Gerçekten kilo vermek ve ideal kilosunda kalmak isteyen kişilerin diyetisyenlerden yardım alması gerekmektedir. Hazırlanacak kişiye özel diyet programları ile kolay bir şekilde kilo verilebilir ve ideal kiloda kalınabilir.

Diyetisyenler kendilerine başvuran kişilere öncelikle bazı tahlil ve testler uygulamaktadır. Bunlar kişinin metabolizmasını ve biyolojik yapısını öğrenmek için yapılmaktadır. Yapılan bu tahlillerin sonucuna göre beslenme programının nasıl olacağına karar verilebilmektedir. Genel bilgiler üzerinden bazı besin değerlerinin işinin yapısı bilinmeden kesilmemeli ekleme yapılmamalıdır. Bu konudan sonrada kişinin beslenme alışkanlıkları bilinmelidir. Her insan farklı besinleri sevmekte ve bazı besinleri hiç sevmemektedir. Bu şekilde uygulanacak diyete konulacak yiyecekler Harbiye Diyetisyen tarafından kişiye özel olarak ve beslenme alışkanlıklarına uygun olarak konulmaktadır. Bu şekilde oluşturulan diyetler ise uygulaması kolay ve etkisi oldukça yüksek diyetler olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)