şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
beyoğlu diyetisyen

Beyoğlu diyetisyen ağırlıklı olarak çocuklar üzerinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Günümüzde küçük yaşlarda ortaya çıkan obezite; insan sağlığını büyük ölçüde tehdit etmektedir.
En yaygın hali ise çocuklardır. Onlara sağlıksız besinler ve gıdalar bir hayli eğlenceli yararlı gibi tanıtıldığı için vazgeçilmezleri arasında oluyor.
Yağlı, şekerli, aşırı tuzlu besinler hayatımızın vazgeçilmezleriymiş gibi sunuluyor. Her yaştan insanlar bu gıdaları tüketmek istiyor. Artık hamburger seven çocukların yaşı neredeyse 3 yaşına indi. Güzel tanıtımlar, iştah kabartıcı malzemeler bir hayli cazipleştiriliyor. Artık ebeveynler çocuklarına ödül olarak sağlıksız gıdalar öneriyor. Bu da küçük yaşlarda sağlıksız, dikkatsiz beslenme sonucu obezite olmamıza büyük bir etken oluyor.
”Çocuklar yiyerek büyür” deyimi artık ” Çocuklar sağlıklı gıdalar ile büyümelidir” olarak algılamanın, bu şekilde ilerlemenin vakti geldi.
Artık hazır gıdalar ile beslenen çocuklar hızlı, bilinçsiz şekilde kilo almaya başlıyor.İleri yaşlarda obezite baş gösteriyor ve artık önüne geçilemez bir hal oluyor. Sağlıklı yaşam, sağlıklı bireyler için, geleceğimiz için besin değerleri yüksek, doyurucu, organik ve çocuğunuza göre en uygun besin listesini sizlerin gözetimi altında hazırlıyoruz. Beyoğlu diyetisyen olarak sağlıklı toplum, bilinçli beslenen, bilinçli ebeveynler olması amacıyla geleceğimizi sağlıkla bilgilendiriyoruz.

* Kaliteli , * Mutlu , * Sağlıklı , * Huzurlu  Yaşam için sizinleyiz.

Beyoğlu İstanbul ilinin en işlek yerlerinden birisidir. Bir kesim işlek olduğu zaman çalışan sayısı da oldukça fazla olmaktadır. Bölgesel kesime nazaran bir evde hem bay hem bayan çalışan çift sayısı tartışmasız olarak İstanbul’dur. Doğal olarak çalışan anneler çocuklarına gereken ilgiyi gösteremeyebiliyor ve öğün geçiştirmek için fast food tercih ediliyor. Zaman ilerledikçe çocuk dengeli yaşamdan uzak obezite hastalığının pençesinde olabiliyor bu durumda ise hem fiziken, hem biyolojik olarak, hemde ruhen yıpranan çocuk kendi içine kapanık oluyor. Aslında basit gibi görülen bir durum zincirleme olarak bir felakete neden olabiliyor.

diyetisyen iletişim

Öncelikle aile büyüklerini dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam konusunda bilgi edinmeye davet ediyoruz. Daha sonra kişiye göre bir beslenme listesi çıkartarak bu doğrultuda ideal kilosunda hem sağlıklı hemde eğlenerek yaşamını sürdürmesini hedefliyoruz. Bu makalemizde çocuk beslenmesi konusundan çok bahsettik fakat bireylerin beslenme durumları da asla gözardı edilmemelidir. Beyaz yaka olarak adlandırılan sürekli ofis ortamında bilgisayar, masa başında çalışan kişilerin en büyük sorunun çözümü de Beyoğlu diyetisyen Işın Sayından geçmektedir.

Peki biz ne yapıyoruz ?
Öncelikle halk arasında zihinlere yerleşmiş olan kötü diyetisyen mantığını ortadan kaldırıyoruz. Yani diyetisyen sadece ekmeği kes, makarna yeme, şeker tüketme diyen kişi değildir olamazda. Diyetisyen kişinin yaş, boy, kilo gibi değerlerini analiz eder kan değerlerini ölçer ve bu değerlerle vücut kitle endeksini bulur.Ve böylece kişiye özel bir diyet listesi hazırlar.
daha detaylı bilgi için ücretsiz randevu talebinde bulunarak aklınızdaki tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

İlgili Kelimeler: , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)