şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
bağcılar diyetisyen

Sağlıklı yaşamın beslenmeden geçtiğini anlatan; bu konuda yeterli bilgisi olmayan insanlara Bağcılar Diyetisyen kurumsal görevi gereği her türlü desteği sunmaktadır.
Çağımızın insanı daha az hareket ediyor ama daha çok gıda tüketiyor. Tüketimde hiçbir sınır tanımayan günümüz insanı ne yazık ki bu alışkanlığını her alanda olduğu gibi beslenme alanında da devam ettiriyor. Evet, sınırsız besin çeşidi ve sınırsız beslenme alışkanlığı artık en önemli sorunudur insanlığın. Besin maddeleri o kadar çok ve çeşitli ki ne yesem diye düşünmeden elimize ne geçerse tüketiyoruz. Ne bulursak kalori değeri nedir, yağ oranı nedir, şeker içerir mi diye düşünmüyoruz çoğunlukla. Ama acı gerçek şu ki, yediğimiz her ürün yararının yanında bir takım zararlar da veriyor vücudumuza.
diyetisyen iletişimKaliteli yaşamın anahtarı öncelikle beslenme alışkanlığımızdan geçiyor. Doğru beslenme ile çok daha sağlıklı, çok daha rahat, çok daha uzun yaşayabiliriz. Artık diyetisyenler bizim için doğru beslenme yollarını öneriyorlar. Akıl ve bilimsel araştırmalarla bize ışık tutuyorlar. Bize düşen ise aklın ve bilimin yolundan ve yol göstericiliğinden yararlanmaktır.

Artık kaderci yaklaşımdan, ‘bize bir şey olmaz’ fikrinden vazgeçmeliyiz ve vücudumuzun da bu yağ kitlesinden nasıl etkilendiğini hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamalıyız.  Yani eskiden ne bulursan ye  kilo al mantığını terk etme zamanı geldi de geçiyor bile. Bel bölgemizde biriken ve hem görünüm olarak hem estetik açıdan bizi rahatsız eden görünümümüzden kurtulmanın yolu spordan ve diyetisyenlerin bize sunduğu beslenme biçiminden geçiyor. Bağcılar Diyetisyen insanımıza doğru besleme, sağlıklı olma, uzun yaşama kısacası bizim için güzel hizmetler sunmaya devam ediyor.

Evet, beslenme alışkanlığımız sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Ne yediğimizi bilmemiz ve yediklerimizin bize ne getirip ne götürdüğünü bilmemiz çok önemli. Çünkü yediklerimiz açlığımızı gideriyor doğru, ama beraberinde getirdiği riskleri de iyi bilmeli ve ona göre davranmalıyız. Yakamadığımızı yememeliyiz. Yediklerimizin ne kadarının enerji, ne kadarının yapı taşı, ne kadarının büyümemize, ne kadarının gelişmemize yararlı olduğunun önemini kavramalıyız.

Beslenme alışkanlığı ile eğitim arasında ilişki her geçen gün kendisini daha çok fark ettiriyor. Artık toplum ne yediğine ne içtiğine biraz daha dikkat ediyor. Biliyor ki yiyebildiği her şey yararlı değil. Besinlerimizin yararlarını, ne kadarının yararlı, ne kadarının zararlı olduğunu bilmek çok önemlidir. Bu da bilmekten ve öğrenmekten geçiyor.. Her şeyde olduğu gibi eğitilmiş toplumlar beslenme ve diyet konusunda da ileri gitmişler. Ülkemizde de diyetisyenlik gün geçtikçe önem kazanıyor. Hızla gelişen ve değişen dünyada, gelişmelere kapalı kalamıyoruz. Kalmamamız da gerekli. Bu yönde güzel ilerlemeler görülüyor. Sağlık için spor yapmak, doğal ve kararında beslenmek fikri de hızla insanlarımız tarafından kabul görüyor.

Gelişen, değişen ve küçülen dünyada her türlü bilgiye çok kolay ulaşabiliyoruz. Komşu, arkadaş önerileri bizi bazen iyi yerine, yanlışa sürükleyebiliyor, bunun nedeni ise bir diyet listesinin her kişiye aynı etkiyi göstermemesinden kaynaklanıyor.  Beslenme sorunlarınız varsa endişeye gerek yok! Bağcılar diyetisyen bunun için var. Sağlıcakla Kalın…

İlgili Kelimeler: , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)