şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Sağlıklı şekilde forma girmek veya kendinizi daha iyi hissederek zayıflamak isterseniz, Zincirlikuyu Diyetisyen servis hizmetimizin yararlanıp bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığımı uygulama, sizi aç bırakmak yerine; tok tutarak zayıflatabilmek üzerine kuruludur. Zaten kilo vermek isteyen ya da bunu doğru biçimde gerçekleştirmeyi dileyenler, aç kalarak kilo verilemeyeceğini bilir; çünkü aç kalmak, metabolizma hızınızı düşerek vücutta alarm çanları çalmasına sebebiyet verir ve yağ yakmaktan çok yağ depolamaya meyilli olursunuz.

Nasıl Kilo Veririm ya da Yağ Yakarım?

Önemli olan kilo vermek değildir; önemli olan, düşük yağ oranıyla sağlıklı bir vücut sistemine sahip olarak yaşamaktır. Kilo vermenin sağlıksız şekilde birçok yolu bulunur:

  • Aç kalmak
  • Susuz kalmak
  • Kasları yakmak
  • İstifra ederek kilo vermeye çalışmak

Sağlıksız yollar, kısa sürede kilo vermenizi sağlayabilir; ama uzun süreçte, çok ciddi hastalıklara yakalanırsınız ve yağ kaybetmek yerine daha çok kas hücrelerini kaybetmiş olursunuz. Böyle olunca da zayıf, sıkı vücuda sahip olmaktan ziyade; zayıf fakat yumuşak deriyle yaşarsınız.

diyetisyen iletişim

Doğru yöntemler ile kilo verebilmeniz için Zincirlikuyu Diyetisyen olarak size yardım etmeye hazırız; ama bu uğurda ilk adımı sizin atmanız gerektiğini unutmayın!

Kilo verme çalışması, genel olarak vücudun ihtiyaç duyduğu kalorinin altına inmektir. Kalori, vücudumuzun benzini olarak düşünülebilir ve herkesin farklı değerlerde günlük alması gereken zorunlu kalorisi olur. Bu kalorinin üstüne çıkarsak kilo alır, altına inersek kilo veririz; fakat bu her zaman böyle midir? Hayır!

Aşırı düşük kalori alımı, vücudu yüksek streslere sokarak hormonların bozulmasına yol açar ve kilo vermekten öte hastalanarak daha çok kilo alırsınız. Öyleyse günlük olarak almamız gereken yani bazal metabolizmamızı çalıştırmamızda kullanacağımız kaloriyi katiyetle almak zorundayız! Bazal metabolizma, bir insanın gün içerisinde hiç hareket etmeden durarak yakacağı kaloriyi açıklar. Yani gün boyu yatakta olduğunuzu düşünün; fakat yine de belirli miktarda kalori yakmanız gerekir.

Kalori hesaplarını bırakın Zincirlikuyu Diyetisyen servisimiz yapsın, siz rahat ve sağlıklı şekilde kilo vermenin tadını çıkarın. Tabi bu yolculuğa çıkmadan evvel, bize bir selam vermeyi es geçmeyin!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)