şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
zayıflama hapı ile kilo verme

Zayıflamak için mucizevi ilaçlar olduğunu söylemek doğru değildir. Zayıflamanın belli kuralları vardır. Farklı türdeki ilaçlarla zayıflamak belki mümkün olabilir, ancak önemli olan kaybedilen kiloların daha sonra tekrar alınmamasıdır. Eğer bir ilaç ile zayıflamayı düşünüyorsanız unutulmaması gereken en önemli sorunlardan birisi de bu ilaçların faydası kadar zararları da olduğudur.  Hatta bazıları ölümcül sonuçlar doğurabilir.
İnsanların belli bir vücut ağırlığı bulunmaktadır. Bu da günün her saatinde farklılık gösterebilir. Vücut ağırlığı insanın aldığı yiyeceklere göre, kas yapısına göre hatta sıvı alımına göre bile değişmektedir. Bir insan vücudu bazen 4 kiloya kadar artı ya da eksi yönde farklılık göstermektedir. Çünkü yediğimiz besinler ile yaptığımız dışkılama bu dengeyi ortaya çıkarmaktadır.
Çaresiz insanların paralarını almak amacıyla mucizevi ilaçlar olarak piyasaya sunulup hızlı kilo verdirdiği söylenen haplar, ilaçlar ile kısa sürede kilo verilse bile çok sağlıklı olmayacakları için pek tercih edilmemelidir. Zayıflama hapları kısa dönemde kurtarıcımız olur mu? soruna olumsuz cevap vermek zorundayız. Bu ilaçlar vücudumuzdaki sıvı miktarını düşürmek için tasarlandıkları için yağları eritme özellikleri yoktur. Sadece vücudumuzdaki sıvı kaybını hızlandırıcı özelliği olduğu için bazı insanlar gerçekten işe yaradığını düşünmektedir. Oysa faydasından çok zararı olduğunu hatırlatmamız gerekir. Çünkü sıvı kaybı insan metabolizması için oldukça tehlikelidir. Bir kilo vermedeki en önemli etken yağların erimesidir, bunun haricindeki kilo azaltma yöntemlerinin bir çoğu tasvip edilmemektedir.

Zayıflama hapları kısa dönemde kurtarıcımız olur mu? Evet olur ama sağlıklı değildir ve verilen kilo sadece vücuttaki suyun eksilmesinden meydana gelmektedir yani  aslına bakarsanız pek de çözüm değildir. Bu tür uğraşlara  girmemenizi öneriyoruz. Düzenli ve sistemli kilo kaybı için uzmanlardan yardım alma yolunu tercih ediniz. Bizim telkinlerimiz bu yöndedir.

İlgili Kelimeler: , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)