şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Kilo verme süreci, içerisinde birçok yapıyı beraber barındırır ver Teşvikiye Diyetisyen hizmetiyle bu yapıların her birini aynı anda elinizde bulabilirsiniz. Diyet kelimesi eski Yunancadan gelirken, sandığımız manada acı dolu süreçler ile ilişkilendirilmez. Biz, diyet dendiği zaman: aç kalmak, az yemek ya da hiçbir şey yememek algısından öteme maalesef ki geçemiyoruz; halbuki diyetin uygulanış biçimi, belirtilen tamlamaların çok daha ötesinde olur.

Diyet ve Diyetisyen İlişkisi

Diyetisyen, sizin kaşınıza ve gözünüze göre diyet listesi çıkartmaz; zaten diyet listesi tanımı, yapılan uygulama ile çok daha bağdaşmaz. Zira diyet yapıldığı zaman ‘’ Yemek için yaşama, yaşamak için ye!’’ düsturu uygulanır.

Diyetisyen, diyet hususunda vücudunuzun artı ve eksik taraflarını ele alarak en doğru tercihi oluşturabilmek adına bir dizi işlemler gerçekleştirir; sonucunda size uygun olan yiyecekleri önünüze getirerek daha sağlıklı bir yaşama adım atmanıza zemin hazırlar. Yapılan çalışma, mevcut hayat kalitenizi artırmaya yönelik olurken; tahmin ettiğinizden daha keyifli öğünlerle bezenir; hatta Teşvikiye Diyetisyen servisimizle bu durumu bizzat tatbik edebilirsiniz.

Diyette Yapılan Kronik Hatalar

  • Aç kalarak kilo vermeye çalışmak.
  • Yağlı gıdalardan uzak durmak ya da light ürünlere yönelmek.
  • Light bisküvi tarzı ürünlere yönelmek.
  • Çok fazla belirli gıdalardan almak.

Aç kalarak kilo vereceğinizi düşünüyorsanız, büyük hata ediyorsunuz demektir; zira aç kalmak, vücudu strese sokar ve vücut dağa fazla yağ depolamaya meyilli hale gelir. Vücut metabolizması, diyet döneminde daha düşük noktalarda seyreder; lakin yenilecek ek gıdalar ile metabolizma hızı artırılarak kilo almadan kilo vermenin önü açılmış olur.

Diyeti doğru şekilde tasarlamak için vücutta eksik olan vitamin ve mineralleri belirlemek, sonra da kişiye özel program uygulamak gerekir. Televizyon veya dergide verilen yöntemler, genelin rahatlıkla uygulayabileceği düzeyde olmaz; hatta birçok kişiye ekstradan kilo aldırır. Bu sebeple kilo vermeye çalışırken almamak için Teşvikiye Diyetisyen hizmetimizle iletişime geçebilirsiniz. Tahmin ettiğinizden çok daha kolay biçimde dilediğiniz kiloya ulaşacak ve mevcut kilonuzu koruma yöntemlerini de birinci elden öğreneceksiniz. Tabi öncesinde yüz yüze görüşmemiz gerektiğini unutmayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)