şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
taksim diyetisyen | beslenme uzmanı

Taksim diyetisyen olarak hizmet veren Işın Sayın bölgedeki kalabalık nüfusa hizmet vermektedir. Yurtdışından gelen birçok  hastayada hizmet eden Işın Sayın kendisine özgü yöntemleri ve beslenme listeleri ile akıllara kazınmaktadır. Bu işin sırrını 1999 yılından beri sektörde olmasına ve alanında bir çok övgü ve başarı belgelerine layık görülmesi bilgilerinin doğruluğunu tartışılmasız göstermektedir.

İnsanlar sağlıklı beslenerek hem hayatını düzene oturtabilir ve isteyen herkes ideal kilosuna ulaşabilir  düşüncesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Diyet yaparken uyulması gereken en önemli altın kural ise kişi vücudunu tanımalıdır. İnsan bünyesi tıpkı bir parmak izi gibi kendisine özgü özellikler barındırmaktadır. Örn : Süt yararlı bir içecek olmasına rağmen her bünyede aynı etkiyi göstermeyebilir bunun yerine alternatif çözümler üretilebilir mesela yoğurt… gibi işte bu alternatif çözümleri üreten kişiye de Diyetisyen denir. Evet diyetisyenin tam olarak da tanımı budur.

Taksim diyetisyen olarak benimsediğimiz çalışma sistemi diyet listesinin kişiye özel olarak hazırlanması ve kişinin fizyolojik değerlerinin ve günlük yaşantısının analizi yapılarak diyet listesinin hazırlanmasından yanadır. Artık halkımızın aklında olan diyetisyen denilen kişi hamur yeme, şeker tüketme diyen kişi olmadığının sayemizde farkına varacaktır. Vermiş olduğumuz hizmetler sadece bireylere değil kurumları da kapsamaktadır. Firmaların beslenme listelerinin hazırlanması ve sağlık analizlerinin yapılması işlemini de başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur

Sözünün gerçekliğine inanarak kişilerin yeme alışkanlıkları düzenli olduğundan yaptıkları işlerde daha dikkatli olduğu saptanmıştır. Öğle yemeğini tam olarak yemeyen bir birey bir kaç saat sonra dikkat bozukluğu ve baş ağrısı yaşayabilmektedir.
Günümüzde artık diyet yapmak çok basit bir döngü olarak görülmektedir. Çünkü diyet denilince artık ” bütün gün aç durmak ve sadece su içmek ” algısı yayılmıştır. Bu şekilde çoğu insan bilinçsiz şekilde kilo almakta ve sağlık kaybı yaşamaktadır. Çünkü bütün gün vücuda bir besin, protein,  kalori ve vitamin girmemesi sağlık dengesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bir yetişkin vücudu günlük ortalama 2000 kalori ihtiyacı duymaktadır. Tabi bu her bireye ve yapıya göre değişiklik gösterebilir.

Örneğin ; Spor yapmıyorsanız ve fiziksel bakımdan ağır bir işte çalışıyor iseniz bu kalori ihtiyacı değişkenlik
gösterecektir. Aslında günlük hayatta bile hem besin alarak enerji alıyoruz , hem onu çiğneyerek enerji kaybediyoruz.
Burada da günlük aldığımız kalorinin %10 ‘ nu kullanıyoruz ve biz sağlıklı sandığımız diyet ile bir şey yemeden sürekli spor yaparak sağlımızı çok büyük ölçüde tehdit ediyoruz. Ve vücudumuz sürekli besin tüketmeye alışkın olduğundan bir anda yeme ve içmeyi kestikten sonra ani etkileşimlere giriyor. Ani tansiyon düşmesi , şeker düşmesi kalp ritimlerine kadar etkiliyor. Her bireyin yapısı farklıdır. Hiç aç kalamayan insanlar bir anda yemekten uzaklaşır ise, sağlığını da bir anda tehdit etmiş olur. Dengeli, sağlıklı ve kendi yapımıza göre bir diyet listesi oluşturulmalıdır. Bu konuda Taksim diyetisyen olarak sizlere yardımcı oluyoruz. Sağlığınızdan ödün vermeden, istediğiniz vücut ölçülerine ulaşabilirsiniz. Taksim,İstanbul Beyoğlu ilçesine bağlı dünyaca ismini duyurmuş ve İstanbul’a gelen herkesin gittiği ve gitmesi de gerektiği bir yerdir.Bekleriz…

İlgili Kelimeler: , , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (7 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)