şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Tüm insanlar yaşamak için yemek zorundadır. Okmeydanı diyetisyen hizmetleri ise kolay erişebileceğiniz bir dengeli ve yeterli beslenme merkezidir. Bir beslenme uzmanı ile çalışmak sadece yetişinler değil bebekler, çocuklar ve gençler için de bir gereklilik olabilir. Bu durumların farkına varmak ise özellikle ebeveynlerin sorumluluğundadır. Her yaş grubunda en sık karşılaşılan kilo problemi fazla kilodur. Daha ileriki aşamaları ise obezite sınıfına girmektedir. En büyük sebebi de yanlış beslenmedir. Fazla kilolarını atmak isteyenlerin ilk önce doktor kontrolünden geçerek güncel sağlık durumlarını ve kilolarının sebebini öğrenmeleri gerekir. İnsülin direnci de, az çalışan tiroit de, hazır gıdalarla beslenme de aşırı kilo alma durumunu tetikleyebilir fakat çözüm süreçleri birbirinden farklı olacaktır. Bu noktadan sonra ise gerekli diyet ve egzersiz programı hazırlanır. Çoğu kez bu programlar bireylerin hayatları boyunca dikkat etmesi gereken alışkanlıklara dönüşmek üzere tasarlanırlar.

Uzmanların yardımı olmadan kesilen gıdalar ya da yapılan spor sık sık yetersiz beslenme ve sakatlanma durumlarının doğmasına sebep olur. Zaten Okmeydanı diyetisyen kliniğine göre yetersiz beslenme de bir diğer sık karşılaşılan beslenme bozukluğudur. Bu durum en çok tek yönlü beslenen ya da gereğinden az yiyen bilinçsiz kişilerde görülmektedir. Özellikle çocukları bu akımdan korumak şarttır. Dengeli beslenme ile aşılabilecek bir problemken ısrarla sürdürülmesi geri dönülemez hastalıkları getirebilmektedir.

Vücut görüntüleri ile problemi olan kişiler sık sık strese dayalı duygusal bozukluklar da yaşarlar. Bunun getirisi de yine sık karşılaşılan yeme bozukluklarının sebebi olan az yeme arzusudur. Anoreksia nervoza ve blumia isimli hastalıklar başlarda sıkıntı gibi görünmese de kişinin giderek daha çok zayıflaması ve güçsüzleşmesine yol açar. Öyle ki vücut ayakta kalabilmek için kas dokudan ve yaşamsal fonksiyonlardan kısmaya başlar. Bu durumu deneyimleyen kişilerin öncelikle bu durumu yaratan sebepleri çözmek adına psikolojik destek alması şarttır. Ancak böyle beslenme uzmanı görüşlerini uygulamaya başlayabilirler. Okmeydanı diyetisyen randevuları da beslenmeye dayalı problemleri olan herkese açıktır. Gerekli testlerin yapılması, hesapların çıkartılması, ilaçların verilmesi ve beslenme programlarının düzenlenmesi yolu ile hayat standardınız yükselecektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)