şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

İnsanların çok şikayet ettikleri kilolarından kurtulmak için Diyetisyen uzmanlarından yardımlar almaktadır. Bu yardımlar ile oluşturulan programlar kilo verme konusunda oldukça etkilidir. Bu etki belirli bir zamana yayılmış olsa da kalıcı bir etkidir. İnsanların büyük çoğunluğu diyet konusunda tavsiyelere ve internet üzerinden yaptıkları araştırmalara göre program seçerler. Ancak bu durum oldukça yanlış ve etkisizdir. Zaten bu şekilde uygulanan diyetlerde de genel olarak kilo vermek pek mümkün olmamaktadır. Ancak bazı insanlar bu diyetler ile kilo da verebilmektedir. Bu durum uygulanan diyetin o kişiye uygun olması ile alakalıdır. Her insanın farklı bir metabolizmasının olması nedeni ile uygulanacak diyetlerde farklı olmalıdır.

Genel olarak birçok kişi bir arkadaşının kilo vermesi nedeni ile diyet programını aynı şekilde uygulamakta ancak o şekilde kilo verememektedir. Bu durumda uygulanan diyetin kişiye uygun olmamasından kaynaklanmaktadır. Diyetler belirli bir amaca yönelik olarak ve kişinin beslenme alışkanlıkları yaptıkları yanlışları, beslenme düzeni ve metabolizması ile biyolojisine göre hazırlanmalıdır. Gülbahar Diyetisyen ile yapılacak bu diyetler etkisi konusunda sorunsuz olmaktadır. Diyetisyenlerin hazırladıkları ve olduğu gibi uygulanan diyetler kesin bir şekilde etki göstermektedir. Diyetisyenler besinler ve bunları etkileri konusunda eğitimli ve bilgili kişilerdir. Bu sebeple hazırladıkları programlarda bilimsel olarak bir dayanağa oturmaktadır. Bu şekilde bakıldığından uygulamada sorun yaşanmaması durumunda etki etmemesi mümkün olmayacaktır.

Diyetlerin hazırlanması konusunda kişilerin birçok yönden araştırılması ve tahlil yapılarak tanınması gerekmektedir. Diyetisyenler bu konularda zaman harcayarak tahlil ve testlerin yapılmasını ve kişinin tanınmasını sağlamaktadır. Böylede beslenme alışkanlığı, düzeni ve metabolizma yapısı öğrenilen kişiye en uygun diyet programı hazırlanabilmektedir. Durum böyle olunca da sorunsuz bir şekilde kilo verilmesi ve bu durum gerçekleşirken de sağlıklı bir şekilde yaşantıya devam edilmesi mümkün olmaktadır. Diyetisyenlerin kilo verme konusundaki en önemli etkileri de sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi olmaktadır. Gülbahar Diyetisyen tarafından hazırlanan diyetlerde kişilerin sağlığı ve yaşam kalitesi ön planda tutulmaktadır. Aç kalmadan ve halsiz düşmeden diyetin uygulanabilmesi bu şekilde mümkün olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)