şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Günümüzde insanlar aşırı kiloları veya bazı sağlık sorunları nedeni ile Feriköy Diyetisyen aramaktadır. Bu konuda çok sayıda seçim şansı bulunabilmektedir. Diyetisyenler kilo vermek konusunda danışılacak ve yardım alacak kişilerdir. Bu konuda eğitimleri olan ve kilo vermek ile sağlıklı bir yaşam sürmek konusunda insanlara yardımcı olmaktadırlar. Diyetisyenler ayrıca sağlık sorunları nedeni ile yapılacak diyetleri de organize edebilmektedir. İnsanların kilo vermek istedikleri dönemde internet üzerinden veya başka arkadaşlarından duydukları veya dergilerden okudukları diyet programlarını uygulamaktadır. Büyük bir çoğunluğun yaptığı bu diyet programları kilo vermek konusunda insanlara pek yardımcı olmamaktadır. Bunun yerine sağlıksız bir yaşam sürmelerine ve diyet yapılan dönemde sağlık sorunları yaşamalarına neden olmaktadır.

Genel olarak uygulanacak diyet türleri bulunsa da bunlar genel tavsiyelerden öteye gidememektedir. Fazla şeker ve tuz kullanmamak, hamur işlerinden uzak durmak, organik beslenmek ve buna benzer öneriler dışında diyet programları insanlara kilo verdirme konusunda başarılı olamamaktadır. Bunun yapılması için başarılı bir Feriköy Diyetisyen uzmanından yardım alınmalıdır. Bu şekilde kişinin kendi özel diyeti oluşturulacaktır. Kilo vermek konusu insanların bireysel olarak kendi metabolizmaları ile alakalı ve beslenme yanlışları ile alakalı bir durumdur. Bu sebeple kilo vermek konusunda en önemli durum kişinin biyolojik yapısını bilmek ve beslenme alışkanlıklarını öğrenmek gerekmektedir. Ancak bunların bilinmesi ile etkili bir diyet programı uygulanabilmektedir.

Diyetisyenler kilo vermek ve sağlıklı yaşamak konusunda beslenmesini düzenlemek isteyen kişilere özel ve şahsi olarak hizmet sunmaktadır. Standart ve herkesin uygulayabileceği diyetler diyetisyenlerin ilgi alanı değildir. Diyetisyenlere giden kişiler öncelikle bazı testlerden geçmektedir. Bu testler beslenme ve etkileri konusunda kişiyi tanımak için yapılmaktadır. Bundan sonra da diyetisyen kişinin beslenme şeklini ve düzenini öğrenmektedir. Bundan sonra da olması gereken kilo ve bu kiloya ulaşmak konusunda yapılma gerekenler kişilere anlatılmaktadır. Oluşturulacak diyetlerde kişilerin beslenme konusunda alışkanlıkları dikkate alınmaktadır. Ayrıca Feriköy Diyetisyen uzmanları kişilerin çalışma ve sosyal hayatlarını da öğrenmekte ve beslenme konusunda bunlara da dikkat etmektedir. Bu sayede en etkili diyet programları hazırlanabilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)