şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69

Kilo vermek konusunda en etkili çözümler Elmadağ Diyetisyen uzmanları ve doktorları tarafından verilmektedir. İnsanların sağlıklı yaşamak ve beslenme düzeni oluşturarak kilo vermek konusunda diyetisyenlerden yardım alması oldukça önemlidir. Bu konuda eğitiler alan ve bilgileri olan diyetisyenler sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve bunun kalıcı olması konusunda hizmet sunmaktadır. Birçok insan kilo vermek konusunda oldukça umutsuzdur. Arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine denenen birçok diyet etki etmemektedir. Kısa süreli etkileri olsa da tekrar kilo alınmakta ve diyet yapmaya karşı bir umutları kalmamaktadır. Ancak bu durum sadece yanlış diyetleri yaptıkları için olmaktadır. Her insanın farklı metabolizması bulunmaktadır. Bu farklı metabolizma nedeni ile diyetleri de farklı olmaktadır.

Ayrıca her insan birbirinden oldukça farklı beslenme alışkanlıklarına sahiptir. Birçok insan sebze yerken et yemez birçok insan da sebzelerden hoşlanmaz. Bunun yanında tatlılar ve hamur işleri yönünden de herkesin beslenme şekli farklı olabilmektedir. Bu şekilde bakıldığından herkes farklı bazı beslenme yanlışları yapıyor demektir. Elmadağ Diyetisyen ile kilo vermede asıl amaçta bu yanlışlardan kurtulmak ve düzenli beslenmenin sağlanmasıdır. Bunların yanında beslenme düzeni ve saatleri de önemlidir. Diyetisyenler kendilerine gelen kişilerin beslenme düzenini de çalışma ve yaşayış temposu ile akışına uydurmak ve bunu sağlamak için çalışmaktadır. Oluşturulacak diyet programlarında tüm bu durumlar göz önünde tutulmaktadır. Bu sayede kalıcı bir şekilde kilo verilebilmektedir.

Diyetisyenlere gelen kişiler metabolizması ve biyolojik yapılarının öğrenilmesi amacı ile bazı testlerden geçmektedir. Bu şekilde uygulanacak diyetin sağlıklı bir yaşantıyı sağlaması da mümkün olabilmektedir. Yapılan bu testler sonucunda diyet programında olması gerekenler ve olmaması gerekenler doğru şekilde belirlenebilmektedir. Bunun yanında kişinin beslenme alışkanlıkları ve beslenme düzeni de iyi şekilde öğrenilmektedir. Bu sayede de etkili bir diyet programı hazırlanabilmektedir. Bunların sağlanması ile Elmadağ Diyetisyen doktorları etkili bir diyet programını oluşturmaktadır. Hazırlanan programda kişilerin hiç sevmediği ve yiyemediği yiyeceklerin olmaması ve bunlara alternatif olması ve bazı yiyeceklerin programa eklenmesi durumlar mümkün olabilmektedir. Bunlar diyetisyen ile uygulayacak kişi arasında belirlenebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)