şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
çağlayan diyetisyen

Dilediğiniz vücuda kavuşabilmeniz için Çağlayan Diyetisyen hizmeti olarak sonuna kadar yanınızdayız; ayrıca bu uğurda asla pişman olmayacağınızı da garanti ediyoruz çünkü diyet hususunda olası her türlü durum, tamamen kontrolümüz altında kalır.

Kilo Vermenin Yollar!

Sağlıklı şekilde kilo vermek, kas hücrelerini değil; yağ hücrelerini kaybetmekle olur fakat vücudumuzun için esansiyel yağ oranını korumak zorunda olduğumuzu unutmayalım! Ayrıca yağ düşmanı da olmaya gerek yok; çünkü yağ olmadan ne hormonlarımız çalışır ne de vücut işlevlerimiz sağlıklı şekilde hayat bulur. Yağ, bizim için hayati bir bileşiktir ve onu doğru yöntemler ile almamız gerekir; bu yüzden kaliteli yağları almalı, hatta aldığımız yağlar ile vücudumuzdaki yağları eritmeliyiz. Omega-3 yağı, kimyasal özellikleri sayesinde vücuttaki trigliserit oranını azaltır: kısaca omega-3 yağı ile yağ yakar!

Kilo vermenin doğru yolu olan yağ yakma, nasıl gerçekleşir:

  • Aç karnına yürüyüşler, yağ yakmanıza yardımcı olur.
  • Belirli öğünlerde alınan yiyecekler vücuttaki yağı yakar. (Badem, acı biber, ceviz… )
  • Düzenli ve doğru spor, yağ yakar.

Yağ yakmanın her türlü yolunu Çağlayan Diyetisyen hizmetiyle öğrenebilirsiniz; çünkü yağ yakmak için birbirinden farklı birçok yol vardır.

İdeal Yağ Oranı!

Eğer bir atlet değilseniz,  ya da spor müsabakalarına çıkmayacaksanız ( sporun türüne göre değişir, çünkü yağın avantaj olduğu sporlar vardır) ideal yağ oranı şu şekilde olur:

  • Yağ oranı, ideal olma durumu bakımından yaşa ve cinsiyete göre değişir.
  • Yaş arttıkça yağ oranı da hormonların işlevine bağlı şekilde artar; bu durum olası kabul edilir.
  • Erkekler, kadınlara göre daha az yağlıdır; çünkü erkeklik hormonları daha çok kas üretmeye meyilli çalışır.
  • Erkekler için %12-15, kadınlar için de %18-22 ideal oranlar olarak kabul edilir; fakat yaş ve diğer faktörler oranlarda değişiklik yapabilir.

Tren Kaçmasın!

Sağlıklı, keyifli şekilde ideal yağ oranınıza inmek istiyorsanız Çağlayan Diyetisyen olarak biz size yardımcı olmaya hazırız; fakat öncesinde gerekli tetkikleri yapmamıza müsaade etmelisiniz. Müsaadenizle dilediğiniz vücuda kavuşmanız için lazım olan tüm çalışmayı yapacak ve hayal ettiğinizden daha mutlu olmanıza zemin hazırlayacağız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)