şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
bakırköy diyetisyen

Sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için bilim insanları tarih boyunca çeşitli buluşlar geliştirmiştir. Bütün bu çabanın amacı insanlığın devamını sağlamak ve bu devamlılığın en üst seviyede sağlık kalitesiyle devamı içindir. Bakırköy Diyetisyen de bu yönde çaba sarfederek sağlıklı bireylerin yetişmesinde öncülük yapmaktadır.

Gelişen teknoloji birçok alanda insanların işini kolaylaştırıp fayda sağlasa da aynı zamanda zararları da olmuştur. Hızla artan yoğun bir koşuşturmanın getirdiği yaşam biçimi insanların çoğu şeyi göz ardı etmesine sebep oldu. Sosyal yaşantılarda ki soyutlanma ve uzaklaşmanın dışında hepimiz kolaycılığa kaçar olduk. Önceleri birçok zahmet ve zaman ayırarak yaptığımız işleri bir kenara bırakıp pratik çözümler ya da yaşamımızın dışına itmeyi tercih ettik. Bu doğrultuda da bir takım sıkıntılar yaşanmaya başladık. Bunların başında da hareketsiz yaşam, biçiminin oluşturduğu, sağlık sorunları başı çekmektedir. Vücutta biriken yağlar ve vücutta biriken toksin maddelerin getirdiği sağlığımıza zarar veren birçok etken gelişti. Bunların en belirgin özelliği de fazla kilolar.

Bir zamanların bir kilo et bin ayıbı örten anlayışının günümüz de çok da doğru olmadığı uzmanlarca kanıtlanmış oldu. Birçok kişinin önceleri sırf estetik kaygıyla yola çıktığı fazla kilolarla mücadele yöntemleri günümüz de sağlıklı yaşam biçimi olması gerekliliği anlayışı oluşturdu. diyetisyen de bu anlamda kaliteli çalışmaların altına imzasını atan bir klinik. Uzman  açıklayıcı ve yardımcı olabilmek için profesyonel yaklaşımla hastalarını tedavi etmeye çalışan olması çok güven verici.  Çevremizde televizyon ve sosyal medyada birçok program ve alternatif zayıflama yöntemleri sunuluyor. Ne kadar bilinçli ve doğruluğu tartışılır şeyler. Gıda takviyeleri, zayıflama hapları, bantları, tozları ve daha birçok yararlılığı ve doğruluğu kanıtlanmamış ürünler. Ki  bu ürünlerden bazılarının insan yaşamına son verecek raddede zararlı olduğunu toplumca gördük. Durum böyle olunca her önümüze gelen ürüne inanmayıp, uzman insanların fikirlerini alarak tedavi yolu belirleyip bu şekilde yola koyulmak çok daha doğru. Bu anlam da Bakırköy Diyetisyen de olumlu puan almayı hak eden merkezlerin başında gelmekte.

diyetisyen iletişim

Günümüz insanı en yakın mesafeye bile araçla giderken, üstüne hazır fast-food olarak tanımlanan kısa sürede hazırlanıp ayak üstü tüketilen gıdaları da tüketmeye başladık. Bu gıdaların işlenmeden önce üretildiği tarla gibi yerlerde uygulanan hormon destekleri zaten sağlıksız duruma gelmiş bu gıdaları daha da tehlikeli hale getiriyor. Bu durumun toplamında da alacağımız fazla kalorilerin yakılmaması bize çeşitli sağlık sorunları olarak dönüyor. Tansiyon, şeker, kolesterol, kalp ve damar, eklem gibi birçok sağlık sorunu yaşatıyor. Çocuklarda bile görülen bu sağlık problemlerinin başında hareketsiz yaşam biçimi geliyor. Eskiden çocukların gün boyu koşuşturduğu mahallede arkadaşları ile oynadığı oyunlar unutulup, evlerde bilgisayar karşısında olmaları her şeyi değiştirdi. Ekmeğimizi bile neredeyse internet siparişi ile kapımıza getiriliyor olması bir taraftan hayatımızı kolaylaştırsa da farkın da olmadan zarar verdiğini de görüyoruz. Ülkemizde son yıllarda artış gösteren obezite ve fazla kilo sorunları gittikçe daha da artıyor. Dedelerimizin, babaannelerimizin yaşamadığı bu sorunları bizler neden yaşıyoruz diye sorunca fazla kafa yormaya gerek kalmıyor. Yemek için yaşamak mı, yaşamak için yemek mi? Galiba bu soruyu fazlasıyla sormamız gerekiyor.

Bazen sorunların çok basit çözümleri varken, kendimizi içinden çıkması çok zor durumların içine atıyoruz. Tam da bu nokta da Bakırköy Diyetisyen merkezi işimizi kolaylaştıracak, bilinçli ve bilimsel tedavi yöntemleriyle herkesin yanın da olmak için aktif çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan faydalanabilmek için bize sadece başvurmanız gerekiyor. İhtiyacımız olan tedavi yönteminin belirlenmesi ve bu tedaviyi uygulamamız gerekiyor. Asla yalnız değilsiniz, Uzman Diyetisyen Işın Sayın olarak sizleri bekliyoruz.
Herkese sağlıklı günler dileriz.

Ücretsiz Muayene sayfamızda formu doldurarak sizi daha detaylı bir şekilde bilgilendirmemizi ister misiniz ?

İlgili Kelimeler: , , , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)