şişlideki diyetisyenler

Uzman Diyetisyen Işın Sayın

(0552) 214 06 69
avcılar diyetisyenler

Düşünmeden her önüne geleni tüketen bireylerin en önemli gündemi, sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir ömür sürme eksenine kayınca Avcılar Diyetisyen de sosyal rolü gereği devreye giriyor. Sizlere sağlıklı yaşam konusunda yardımcı oluyor.Diyet ve diyetisyenlik günümüzün en fazla ihtiyaç duyulan alanlarından biridir. Gün geçtikçe artan kilolarımız, kolesterol ve yağlanma en yaygın sorunların başında geliyor. Artan kilolar bozulan beden ölçülerimiz aynı zamanda ruh sağlığımızı da olumsuz etkiliyor. Gençler de aşırı kilo sıkıntısı çekiyor. Beslenmede tercih hataları, yaşam koşulları, hareket eksikliği aşırı kilo almanın en önemli nedenleri arasında gösterilmektedir.

İlk insanın yaşamak için avlanmak, toplamak kısacası hareket etmek zorunda olduğu günler artık geride kaldı. Neredeyse yemeklerimiz yutulmaya hazır halde sunuluyor. Çiğnemeye bile gerek duyulmayacak şekilde servis ediliyor. İşte bu kolay buluş, hazır yemek ve hiç enerji yakmadan yeni besinler almak beraberinde belirttiğimiz sıkıntıları getiriyor. Hazır ayağımıza gelen beslenme kültürünün sonuçlarını ortadan kaldırmak için de diyet ve diyetisyenlik devreye giriyor. Megakent İstanbul’un en çok merak edileni Avcılar Diyetisyen de tüm mesaisini, görünümüyle, ruh ve beden sağlığı ile daha mutlu bir toplum hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bilinçli beslenme, sağlıklı ve kaliteli yaşamın yolu diyet ve diyetisyenlerden geçtiğini bilenlere hizmet ediyor.

Henüz gıda maddelerinde hormon yok iken, genetiği ile oynamış ürünler; rafları ve dolayısı ile de mutfakları doldurmadan önce diyete belki bu kadar ihtiyaç hissetmiyorduk. Ama günümüzde yediğimiz her türlü besine kuşkuyla bakar olduk. Hep kafamızda bir soru işaretiyle dolaşıyoruz. Alışverişe çıkınca; doğal olsun, organik olsun köy ürünü olsun diye dolaşıyoruz. Aldığımız ürünleri de belki bilinçli belki bilinçsiz tüketiyoruz.

Geleneksel mutfak kültürümüzde muhteşem lezzetler var. Bu durum da bizi biraz tetikliyor. Beslenirken birçok yanlışı, doğru diye yapıyoruz. Oysa artık beslenme çok önemli bir konu. Sağlığımızı her yönüyle direk etkiliyor. Yediğimiz içtiğimizin kalorisini, şekerini, yağını bilmek durumundayız. Özellikle hızlı yemek kültürünün tercih edildiği günümüzde yediklerimizin beslenmemiz açısından önemi daha çok artıyor.

Spor ve hareket hayatımızda neredeyse yok denecek kadar az. Kültürümüzde yok beklide. Yürümek, koşmak gibi sporlar bize pek cazip gelmiyor. Oysa her yönüyle gelişmiş ülkelerin insanları, sporu bir yaşam biçimi haline getirmiştir. Sabah koşuyor, egzersizini yapıyor, beslenmesine dikkat ediyor ve güne öyle başlıyor. Bu oranda da yaşam kalitelerini yükseltiyorlar ve uzun yaşıyorlar.

Demek ki, sağlıklı ve uzun hayatın yolu, hareket, spor, pozitif bir yaşam felsefesi olmalıdır. Doğru beslenme ve sağlıklı gıda tüketiminden söz edilince Avcılar Diyetisyen bu yönde size yardımcı olacak ilk akla gelen kurumlardan en önemlisidir. Artık can boğazdan gelmiyor, can boğazdan gidiyor. Hareketsiz yaşam tarzının beraberinde getirdiği kalp damar hastalıkları, aşırı kilolar en önemli sorunumuz oldu. Sağlıklı, kilosuz ve doğru beslenme alışkanlığı edinmiş müreffeh bir toplum olmamız dileği ile esen kalın.

 

Sizler için en iyi olan , Uzman Diyetisyen Işın Sayın İle hayat profilinizi oluşturuyoruz.

İlgili Kelimeler: , , , ,

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 / 5)